A Kaposvár is kipipálva

Bajnoki mérőzésen fogadta a Fatum Nyíregyháza a Kaposvárt. Mindkét csapat mindössze egy-egy vereséggel állt a találkozó előtt a szezonban, így a forduló rangadóját játszották az együttesek. A Nyíregyháza magabiztosan kezdett, és az első játszma derekánál meglépett. Főleg a centerek, Kalicanin és Vacsi volt ekkor ponterős. Nyerte is a játékrészt a hazai gárda, majd a másodikban még nagyobb volt a különbség. Ferenandez is rendre pontosan ütött, így a második szettet nagy fölénnyel hozta a Fatum. Akik azt gondolták, hogy a somogyiak feladják, tévedtek. A Kaposvár veszélyesen nyitott, és a korábbi nyíregyházi játékos Araujo vezérletével előnyt harcolt ki. Ez a végig kitartott, így szépítettek a vendégek. A negyedik játszma egy ideig szoros volt, majd hatalmas labdameneteket nyerve a mieink 3-4 ponttal elhúztak. Ez megtörte a Kaposvárt, és végül Horváth András együttese 3-1-re győzött.

Fatum Nyíregyháza - Kaposvár 3-1 ( 17, 12, -19, 13)

Continental Aréna 700 néző

Nyíregyháza: Kalicanin 11, Fernandez 20, Vacsi 16, Kotormán 4, Villám 6, Szombathelyi 9

Csere: Kundrák, Matic 6, Szabó

vezetőedző: Horváth András