A képzett diákok elhivatottságára büszke a DE Egészségtudományi Kara
Naprakész, folyamatosan bővülő szakmai tudással, tudományos életpályával, gyakorlatorientált képzési kínálattal, új mesterszakkal, azonnali elhelyezkedési és kiváló tapasztalatszerzési lehetőségekkel várja a továbbtanulókat a Debreceni Egyetem Egészségtudományi (ETK) Kara – a nyíregyházi intézményükről jelentett meg jelentetett meg PR-anyagot a Debreceni Egyetem- Hozzátették az elhivatottságot igénylő segítő szakmák iránt érdeklődők Debrecenben, Nyíregyházán és Szolnokon is szerezhetnek diplomát.
Széles körű lehetőségeket kínál az egészségügyi, valamint a társadalomtudományi és a pedagógusképzések iránt érdeklődőknek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara, ahol az oktatás mellett a tudományos tevékenység, a kutatói életpálya is egyre nagyobb hangsúlyt kap – szól a cikk-
A kar négy alapképzési szakkal (ápolás és betegellátás, egészségügyi gondozás és prevenció, egészségügyi szervező, szociális munka), ezeken hétféle választható szakiránnyal, valamint tizenkét mesterképzéssel (egészségügyi bioinformatikai, egészségpolitika, egészségügyi szociális munka, egészségügyi tanár, infekciókontroll, kiterjesztett hatáskörű ápoló, komplex rehabilitáció, népegészségügyi mesterszak, szakvédőnő, szociális ismeretek tanára, szociális munka és a szociális gazdaság, táplálkozástudományi mesterképzési szak) várja a felvételi előtt állókat. Ezek mellett további tizenkét szakirányú továbbképzési szakot és angol nyelvű képzéseket is hirdet a 2025-ös általános felvételi eljárásban az ETK – tették hozzá.
A folyamatos szakmai fejlődést szakirányú továbbképzések garantálják, összesen tizenkét terület közül választhatnak az alapképzésben és az előírt képzési területeken szerzett diplomával rendelkezők. A karon jelenleg csaknem 3400 hallgató tanul – büszkélkedik a Debreceni Egyetem.
A DE ETK kiváló szakmai tapasztalatszerzési lehetőségeket is nyújt az egyetemistáknak, akik a szociális munka alapszakon duális képzés keretei között egészségügyi intézményekben, szociális szervezeteknél, partnerintézményeknél szerezhetnek hasznos gyakorlati ismereteket későbbi munkájukhoz. Az Egészségtudományi Kar dékánja, Móré Marianna szerint ez a tudás nagyon fontos ahhoz, hogy a leendő szakemberek képesek legyenek önálló döntéseket hozni és ezáltal problémákat tudjanak megoldani.
Olyan képzésekben és fejlesztésekben kell gondolkodni, melyek túlmutatnak a hallgatói affinitáson. Megpróbálunk az egyes szakmai területeken karrierutakat is kínálni. Ha valaki egészségügyi alapvégzettséggel rendelkezik, korábban csak ugyanehhez a területhez kapcsolódó mesterszakban gondolkodhatott, most azonban a külső környezet változásaihoz igazodva próbálunk ezen változtatni. Több szakunk is van, melyek megmutatják, hogy az egészségügyhöz kapcsolódóan milyen sok lehetőség van és az alapvégzettséggel rendelkezők nem csupán azon a szakterületen dolgozhatnak szakmai életútjuk során, ahol diplomát szereztek. Ezek a komplex tudással bíró szakemberek az egészségügyi ellátórendszer mellett az egészségiparban, a közigazgatásban hosszú távon is találhatnak maguknak munkát köszönhetően annak, hogy egyre nagyobb szükség van az ismereteikre. Azt javaslom a hallgatóknak, hogy ne csak az alapképzésekkel, hanem hosszabb távon a mesterképzésekkel tervezzenek, hiszen a kar nem csupán az egészségügyi ellátórendszerrel, hanem az egészségiparral és az államigazgatással is szoros kapcsolatban van, ennek köszönhetően tágabbra nyílhat előttük a világ
– fogalmazott a kari vezető.
Újdonságként a mostani felvételi eljárásban érhető el a négyféléves, országosan egyedülálló és hiánypótló infekciókontroll mesterképzési szak, mely elsősorban a járványügyre, a kórházakban és az egészségiparban előforduló fertőzésekre fókuszál. A képzés célja, hogy a hallgatók megtanulják, miként lehet ezeken a területeken olyan tevékenységet folytatni, hogy a felbukkanó fertőzések okozta problémák minimalizálhatóak legyenek.
Móré Marianna a kar működésével kapcsolatban arról is beszélt, hogy a tudományos teljesítmények terén is nagyot lépett előre az ETK, egyre több publikáció jelenik meg magas minősítésű nemzetközi folyóiratokban.
A korábbiakhoz képest jóval nagyobb hangsúlyt kap a tudomány. Az a jó kutatás, amit kutatócsoportban, hallgatókkal együtt lehet végezni, ebben a szellemben próbálunk arra törekedni, hogy minél jobban bevonjuk az egyetemistákat is a tudományos munkába. Ez az integráció a külföldi hallgatók esetében is hangsúlyos, hiszen már csaknem annyian vesznek részt a kutatómunkákban, mint magyar társaik. A szakmai kapcsolatainkat is olyan szintre próbáltuk fejleszteni, hogy a partnerekkel az oktatás mellett a kutatásokban is együttműködhessünk
– mondta a dékán.
Az Egészségtudományi Kar képzéseiről, a jelentkezési feltételekről, az egyes szakirányokról és a követelményrendszerről a kar és az egyetem honlapján, valamint a felvi.hu-n tájékozódhatnak a felvételizők.
Az információkat a DE Sajtóirodájától kaptuk.