Az első lépés a négy közé - nyert a Fatum Nyíregyháza a Vasas ellen

Ünnepséggel kezdődött a Fatum Nyíregyháza - Vasas női röplabda találkozó.

A négy közé jutásért zajló párharc első meccse előtt a Magyar Kupa győztes nyírségi játékosokat köszöntötte Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és a Nyíregyháza Spartacus labdarúgói is egy-egy szál virággal gratuláltak a lányoknak.

Az első szett izgalmasan alakult, de 22-17-nél úgy tűnt, nem lesz gond a megnyerésével. A vendégek viszont nem adták fel, és 22-21-re felzárkóztak, de Tatjana Matic vezérletével hozta a játékrészt a Fatum. Fordulás után viszont több volt a hiba hazai oldalon ezt pedig könyörtelenül kihasználta a Vasas és 7-15 is volt az állás. Ekkor azonban Fernandez egymás után nyithatott, mert előbb egyenlített a Nyíregyháza, majd a vezetést is átvette! A csereként beálló Villám is rendre pontot szerzett, így nyerte a 2. szettet is a Fatum. A harmadik felvonás csak percekig volt szoros, majd tíz ponttal meglépett a hazai gárda, és végül magabiztosan győzött. A két nyert meccsig tartó párharc állása ezzel 1-0 a Nyíregyháza javára. A két csapat legközelebb Budapesten találkozik.

Fatum Nyíregyháza - Vasas 3-0 (22, 21, 15)

Nyíregyháza: G. Francesco 3, Valdez 6, Matic 17, Fernandez 9, Kalicanin 6, Kalotai 1

Csere: Tóth (liberó), Villám 7, Kotormán

vezetőedző: Hollósy László

Fotó: Szarka Lajos