Bölcsődei fejlesztések: négy intézmény már megújult

 

Kilenc önkormányzati bölcsőde

 

Nyíregyháza 9 önkormányzati bölcsődéje a Nyíregyházi Gyermekjóléti Alapellátási Intézményhez tartozik. Több mint 710 gyermeknek biztosítanak férőhelyet és ellátást. A kicsiket húszhetes kortól 3 éves korig várják az intézmények. A gondozás mellett többek között zenei és irodalmi nevelésben is részesülnek a gyermekek, így teszik még színesebbé a kicsik mindennapjait. A közelmúltban a 9 bölcsődéből már négy intézmény megújult, hamarosan folytatódik a fejlesztés. Dr. Nagy Erzsébet, a Nyíregyházi Gyermekjóléti Alapellátási Intézmény igazgatója elmondta:

 

„A Nyíregyházi Gyermekjóléti Alapellátási Intézmény szervezete keretében működő kilenc, az önkormányzat által fenntartott bölcsődéből öt a következő évben meg fog újulni. Négy bölcsődében nagyobb felújítások lesznek, egy bölcsődében pedig új gondozási egységet is kialakítanak, ez férőhelybővítést jelent.”

 

Beiratkozás a fejlődő intézményekbe

 

Idén szeptemberben közel 400 gyermek került az önkormányzati bölcsődékből óvodákba. A megüresedett helyekre folyamatosan érkeznek a 3 év alattiak. A bölcsődei beiratkozás egész évben folyamatos, ám a szülőknek minimum 2 hónappal ez ellátás igénybevétele előtt jelezni kell, hogy melyik bölcsődébe szeretnék járatni gyermeküket. A szülőknek ki kell tölteni egy bölcsődei jelentkezési lapot, amin a gondozáshoz szükséges személyes adatok szerepelnek. Az intézmények a különböző megbetegedések elkerülése érdekében kérik a gyermek oltási könyvét és teljes körű orvosi vizsgálatot is, hiszen fontos, hogy a közösségbe lépő gyermek ne legyen beteg és ne fertőzze meg társait. A beszoktatás általában két hétig tart, de ez a gyermektől is függ. A bölcsődékben a csoportlétszámok ideálisak. Amennyiben van két éven aluli kisgyermek a csoportban, akkor maximum 12 fő lehet egy foglalkoztatóban, ha két éven felüli gyerekek teszik ki a csoportot, akkor 14-en lehetnek. Csoportonként 2-2 kisgyermekgondozó, -nevelő vigyáz a kicsikre. Ők biztosítják az életkornak és egyéni sajátosságoknak megfelelő játékeszközöket, nevelést és gondozást.

 

Dér Vivien

(Fotó: Archív)