Bujtosi labirintus

Máj 7, 2015
A NYÍRVV Nonprofit Kft. folyamatosan fejleszti a Bujtosi Városligetet, helyreállították a városközpont felőli tórészletet, a körúton túli zöldfelületen pedig szeretnék Nyíregyháza első közterületen található gyűjteményes növénykertjét kialakítani.

A telepítési munkákat a tavalyi évben a játszótér mellett kezdte el a társaság, ahol 5 kínai mamutfenyőt, 4 arany leyland ciprust, 2 atlaszcédrust, hússzínű gesztenyét, amerikai ámbrafát, kaukázusi szárnyasdiót, szívlevelű égert, kései végzetfát és júdásfát ültettek. A cserjék között egyebek mellett bodzát, varázsmogyorót, redős bangitát, virágloncot és orgonaféléket telepítettek. A szakemberek olyan dekoratív és változatos növényfajtákat igyekeztek választani, melyek illeszkednek a vízparthoz, ugyanakkor jól tűrik a kötöttebb talajt is, és amelyekkel más tájegységekre jellemző, többnyire csak arborétumokban látható, az éghajlatot jól tűrő gyűjtemény jöhet létre a Bujtosi Városligetben.

A társaság vastagabb falú, merevítéssel készült, tartósabb hulladékos szelencékre (61 darab) cserélte a területen a korábban gyakran megrongált tárolókat is.

Az idei évben egy közel 400 négyzetméteres labirintust alakít ki a városüzemeltető társaság a Bujtosi Városligetben, melyhez 2 ezer tő turkesztáni szilt (csodasövényt) telepítettek el. A gyorsan növő, rendkívül ellenálló sövényt 80–100 centiméter magasságúra vágják, hogy lehetőséget biztosítson a gyerekek játékára, ennek megfelelően néhány játékszabályt is elhelyeznek a használatához, és árnyat adó fákat (gömbcsepleszmeggy és páfrányfenyő) telepítenek.

A csodasövény egyébként 4-5 hét alatt lombba fakad, és a „zöld” játszóhelyet gyermeknapra szeretnék átadni a legkisebbeknek.

Az idei évben a NYÍRVV tervezi a városi oldalon a sétányok teljes, a körúton kívüli területen pedig a részleges felújítását, megerősítve egy új, teherbíró alapozó réteggel, új szegélykövekkel és vörös salakos burkolattal, valamint folytatódik a vízi- és évelő növények telepítése, illetve tovább gyérítik majd a nádast. A fejlesztések célja, hogy néhány év múlva a Bujtosi-tó környéke szép és egyedi zöldfelületté válhasson.

Előző hír
Díjátadóval startolt el a honismereti mozgalom legnagyobb találkozója Nyíregyházán
Következő hír
Nyakunkon a határidő – Szja-bevallás: május 20.!

Kapcsolódó híreink