Nyíregyháza Spartacus - Békéscsaba 1-1 (0-0)

Balmazújváros 600 néző

Jv: Berényi Tamás (Horváth Róbert, Ifj. Varga Gábor)

Nyíregyháza: Hegedüs -  Kiss Á., Baki, Gengeliczki(Myke 57.), Jánvári (Szokol 40.), Nagy B., Vass P.(Pekár 57.), Pataki, Pantovic(Gresó 57.), Kovácsréti (Szerető 75.), Novák

szakmai igazgató: Fekete Tivadar

Békéscsaba: Póser (Krnács 85.) - Fazekas, Máris(Babinyecz 86.), Mikló, Farkas M., Szalai, Albert, Futó, Kitl(Horváth 92.), Czékus, Lukács (Hamed 80.)

vezetőedző: Pásztor József

1. perc Novák próbálkozott rögtön egy lövéssel, mellé ment a labdája.

5. perc Máris érkezett egy beadásra, de mellé ment a pörgetése.

12. perc Czékus lőtt 18 méterről, szögletre pattant a labda.

14. perc Nagy helyzet, Pantovic indította Novákot aki éles szögből mellé lőtt.

16. perc Előbb Albert fejesét fogta Hegedüs, majd a gyors indulásból Kovácsréti lőtt centikkel mellé.

22. perc Kovácsréti szabadrúgása után Novák fejelte le a labdát, de a hosszún Pantovic 2 méterről fölé bólintott

27. perc Kiss beadása után Novák fejelt, védett Póser.

32. perc Jánvári fejelt mellé Kiss beadása után.

33. perc Póser védett nagyot Pantovic közeli lövésénél.

36. perc Pantovic lőtt 28 méterről, Póser biztosan fogta a labdát.

42. perc Czékus került ziccerbe egy hiba után, de Hegedüs nagyot védett, majd Baki tisztázott.

44. perc Nagy B. veszélyes beadása után Albert mentett szögletre az érkező Novák elől.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

47. perc Szokol beadása után Novák fejelt fölé 10 méterről.

48. perc Vezet a Békéscsaba, egy gyors kontra után Czékus passzolt Lukácshoz, aki az üres kapuba gurított, 0-1.

62. perc Novák csúsztatott mellé egy bedobás után.

63. perc Myke pörgetett az oldalhálóba Gresó beadása után.

67. perc Pekár szöglete után Pataki lövését blokkolták a védők.

69. perc Szokol lövése is kipattant.

70. perc Lukács kapott sárga lapot.

74. perc Gresó esett el a 16-oson belül, nincs büntető.

80. perc Szerető lőtt 8 méterről balról, Póser nagyot védett.

83. perc GÓÓÓÓL! Myke Ramos cselei után középen Gresó Mátyáshoz pattant a labda Póser védése után, és a kapuba lőtt, 1-1.

86. perc Gresó és Póser kapott sárgát.

88. perc Novák lőtt nagy helyzetben, Krnács óriásit védett.

Vége a mérkőzésnek, maradt a döntetlen.

Fekete Tivadar: – Mindig úgy lépünk pályára, hogy csak a győzelem elfogadható és ezúttal is megtettünk ezért mindent. A kapott gól visszahúzott minket, noha addig nem is nagyon volt kapura lövése az ellenfélnek. Nyomtunk, a végén meccslabdánk is volt, sajnos most csak egy pontot szereztünk.

Pásztor József: – Nem játszottunk jól, a Nyíregyháza sokkal többet támadott, veszélyes volt több szituációból, de sokáig megúsztuk a támadásait. Elkerülhető egyenlítő gólt kaptunk, ami nem biztos, hogy szabályos volt, mindenesetre igazságos a döntetlen. Kis szerencsével nyerhetünk volna, ám nem bírtuk el azt a nyomást, amit a hazaiak ránk helyeztek.