hirdetés
Dr. György László közgazdász és kormánybiztos a Nyíregyházi MCC képzési központban is bemutatta A középosztály forradalma – Meritokratikus stratégia a 21. századra című könyvét. Az eseményen a szerző kiemelte, hogy a középosztály nagyon fontos a társadalom és a gazdaság fejlődése szempontjából. A kötetben bemutatott tervek arra épülnek, hogy mindenki a tehetsége és a szorgalma alapján juthasson előre az életben.
„A középosztályhoz tartozni egy életérzés” – ezzel a gondolattal vezette fel dr. György László legújabb könyvének, A középosztály forradalma – Meritokratikus stratégia a 21. századra című kötetének bemutatóját Nyíregyházán, az MCC helyi képzési központjában. A szerző „szórakoztató közgazdaságtannak” nevezte a könyvet, amely azoknak szól, akik kíváncsiak arra, hogyan lehet fenntartható módon működtetni egy társadalmat, és hogyan érhető el a jólét hosszú távú növekedése. Kiemelte, hogy Magyarország középosztálya az elmúlt évtizedben kétmillió fővel bővült, ami kiemelkedő eredmény. Európában nincs még egy olyan ország, amely ilyen mértékben tudta volna növelni középosztályának létszámát.
„Az Európai Unió statisztikai hivatala szerint Magyarországon a leggyorsabb ütemben csökkent a szegények aránya 2014 és 2022 között, miközben a középosztály a legdinamikusabban bővült. Miért olyan fontos a középosztály bővülése? Mert már Arisztotelész is megfogalmazta háromszáz évvel ezelőtt, hogy a középosztályhoz tartozik az, aki saját erejéből, a saját munkájával valamit felépít az életében. Az ő számára van veszítenivalója, felelősségtudata, hiszen nemcsak a saját, hanem családja és közössége életéért is felel. Ebben a tudatban hozza meg azokat a döntéseket, amelyek nemcsak a saját jólétét, hanem a közösség és a nemzet jövőjét is szolgálják. Ezért fontos, hogy a középosztályt bővítsük – mert egy felelős politikai kurzus és kormány számára ez az alapja a fenntartható gazdasági növekedésnek” – részletezte dr. György László.
Dr. György László a könyvében a középosztály gazdasági és társadalmi szerepét vizsgálja, különös figyelmet fordítva annak fenntarthatóságára. Elemzi a középosztály jövedelmét, fogyasztási szokásait és megtakarításait, valamint az oktatás és a társadalmi mobilitás lehetőségeit. Kiemelt szerepe van az értékrendnek, amely magában foglalja a felelősségteljes munkát, közösségi szerepvállalást és a fenntarthatóságra való törekvést. Továbbá, a középosztály környezettudatosságát és kulturális, szociális kapcsolatait is vizsgálja, hogy hogyan járulhatnak hozzá a fenntartható fejlődéshez és a társadalmi kohézióhoz. Dr. György László most bemutatott könyve a második kiadott munkája, előző kötete Egyensúlyteremtés – A gazdaságpolitika missziója címmel 2017-ben jelent meg.
„Minden könyv megírásakor olyan érzés fogja el az embert, mintha mindent elmondott volna, amit csak álmodhatott. Ez az a különleges kiégettség, amely akkor szállja meg az írót, amikor úgy érzi, hogy mindent kiírt magából. Most én is pontosan ezt érzem: kész vagyok. És ezt szeretném minél több embernek átadni a világban. Az angol fordítás már hamarosan elkészül, és a kínai változat is úton van. Az előttünk álló két-három év biztosan arról fog szólni, hogy terjesszem azokat az eredményeket, és a mögöttük álló politikai és gazdaságpolitikai teljesítményeket világszerte. Aztán majd meglátjuk, hogy ebből a kalandból születik-e egy újabb könyv” – fejtette ki dr. György László.
Az MCC Nyíregyházi képzési központja a változatos előadások szervezésére törekszik. November 21-én dr. Soós Viktor Attila egyháztörténész tart előadást A hitvalló egyház magyar mártírjai címmel, amely a kommunista diktatúra alatt kivégzett, meggyilkolt egyházi személyek életét mutatja be. Az előadáshoz kapcsolódó kiállítás, a „Légy hű mindhalálig” a 1944 és 1959 között elhunyt mártírokat ismerteti. Ezt követően, november 26-án dr. Sebestyén Géza tart gazdaságpolitikai előadást.