Dráma - izgalmas mérkőzésen, a döntő játszmában nyert a Fatum Nyíregyháza

A Magyar Kupa után ezúttal az Extraligában találkozott egymással a Fatum Nyíregyháza és a Vasas. Az első játszma végig izgalmasan alakult, 22-19-nél pedig úgy tűnt, nyeri is a szettet a hazai gárda. Ekkor azonban megtorpant a Fatum, fordítottak a fővárosiak és előnyhöz jutottak. A második játszmában is maradt a nagy csata, a Nyíregyháza azonban újból nem követte el azt a hibát a hajrában mint korábban, így egyenlített. Valdez vállsérülése kiújult, így őt pihentetni kellett, Szombathelyi, Vacsi, Isis Francesco pedig továbbra is sérült, így rövid volt a hazai kispad.

A harmadik játszmában azonban ez nem látszott, magabiztosan nyert a Nyíregyháza, így 2-1-re vezetett. A negyedik felvonás óriási csatát hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok a végéig. Valdez visszaállt, és Kalicanin is ontotta a pontokat. A Vasasnak így is több játszmalabdája volt, de a mieink rendre hárítottak, a végén azonban mégis a budapestiek örülhettek, így jöhetett a döntő szett. Itt a vendégek kezdtek jobban, a térfélcserénél 4-8 volt az állás. Innen jött vissza a Fatum, és Matic blokkja azt jelentette, hogy 2 óra 26 percnyi játék után győzött a Nyíregyháza!

Fatum Nyíregyháza - Vasas 3-2 (-22, 19, 17, -26, 14)

Nyíregyháza: Kalicanin 19, Matic 21, Fernandez 4, G. Francesco 5, Villám 5, Kalotai 6

Csere: Valdez 18, Tóth(liberó)

vezetőedző: Horváth András