EB érmes karatékák - jól szerepeltek a nyíregyházi versenyzők Lengyelországban

A nyíregyházi Ezüst Csikó Karate Egyesület két versenyzője is sikeresen szerepelt a közelmúltban. Berencsi Csaba küzdelemben előbb megnyerte a lengyel bajnokságot, majd győzött a dikálompiai döntőn és kvalifikálta magát a Wroclawban megrendezett Junior és Felnőtt Kyokushin Karate Európa Bajnokságra. Itt az ötödik helyen zárt, csak a későbbi győztestől kapott ki.

Berencsi Tímea a Répcelakon megrendezett felnőtt magyar bajnokságon két kategóriában indult. Formagyakorlatban (kata) 3. helyezést ért el, küzdelemben (kumite) pedig 2. lett és kijutott az EB-re. Itt formagyakorlatban az ötödik helyen végzett, míg küzdelemben három nyert párharc után a dobogó második fokára állhatott fel. A mezőny erősségét jelzi, hogy a nyolc közé jutáshoz az azeri bajnokot, a négy közé jutáshoz az tavalyi EB harmadik helyezett lengyel bajnokot, a döntőbe jutásért a litván U22-es EB bajnokot verte meg. A döntőben a tőle 12 évvel idősebb ukrán ellenfelétől kapott ki.