Elmaradt a feljutás
Hiába teljesítettek jól a nyíregyházi atléták, a válogatott csak harmadik lett.

Bulgáriában rendezték az Atlétikai Csapat EB második ligájának küzdelmeit, ahol a magyar válogatottban három nyíregyházi sportoló is helyet kapott. Mindhárman jól is teljesítettek, végül nem rajtuk múlt, hogy a csapat nem tudott az első két helyen zárni, és ezzel feljutni az első osztályba. Szombaton Ónodi Dávid 100 méteren – új egyéni csúccsal – második lett, Bakosi Péter pedig 220 centiméteres teljesítménnyel szintén a második helyen zárt magasugrásban. Kerekes László élete első komolyabb nemzetközi versenyén vett részt, és a súlylökő a hetedik helyen végzett. Ónodi Dávid a 4x100-as váltónak is tagja volt, mely nyerte futamát, vasárnap pedig 200 méteren lett második a Nyíregyházi Sportcentrum sprintere. Hiába azonban a jó nyíregyházi eredménysor, a szombati második után vasárnap a harmadik helyre szorult Dánia és Bulgária mögött a válogatott, így nem jutott fel.

Itthon eközben elkezdődött a magyar bajnokságok sora, melynek első állomása az Ifjúsági Országos Bajnokság volt Zalaegerszegen. A Sportcentrum delegációjából ketten tértek haza éremmel a nyakukban. Buzga Zoltán hármasugrásban 2., Kovács Noémi pedig diszkoszvetésben a 3. helyen végzett.