Folytatódik a sorozat - Újabb Szpari győzelem!

A 11. fordulót rendezték a Merkantil Bank Ligában. A Szpari a Kazincbarcikát fogadta. A mieinknél Kovácsréti Márk sérülése után újból a keretbe került, a vendégeknél Csábi József nem változtatott a legutóbbi kezdőn.

Nyíregyháza Spartacus - Kazincbarcika 1-0 (0-0)

Balmazújváros 400 néző

Jv: Takács Tamás (Baghy Csaba, Dobos Dávid)

Nyíregyháza: Fejér - Rjasko, Gengeliczki, Baki, Farkas B., Toma (Tamás 74.), Kesztyűs, Nagy B., Gresó (Herjeczki 59.), Nagy D., Géresi (Kovácsréti 75.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

Kazincbarcika: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M.,Ternován, Csatári, Kártik (Székely 87.), Szabó B.(Jurek a szünetben ), Süttő (Kotula a szünetben)) Kurdics (Ádám 69.), Pinte

vezetőedző: Csábi József

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc Gresó lőtt kapura éles szögből egy szabadrúgást, Tóth végül védett.

8. perc Remek támadás után Gresó tette vissza lövésre a labdát, Kesztyűs bombázott fölé.

8. perc Géresi lépett ki ziccerben, Tóth nagyot védett.

8. perc Megint Tóth bravúr, Gresó lővését ütötte ki.

12. perc Veszélyes vendég szöglet után sikerült tisztázni középen.

14. perc Baki kapott sárga lapot.

21. perc Újabb szép hazai akció után Toma lövése pattant szögletre.

25. perc Nagy D. elől mentettek szögletre. A sarokrúgás után tisztáztak a vendégek.

31. perc Kurdics bombázott fölé 25 méterről.

38. perc Nagy D. lőtt 23 méterről, az alsó saroknál védett Tóth.

40. perc Géresi küzdött a 16-oson belül a labdáért, végül mellé emelt.

45 +2. perc 19 méterről végezhetett el szabadrúgást a Kazincbarcika, Kurdics mellé csavart.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

54. perc Nagy D. indult a bal oldalon, majd éles szögből centikkel lőtt mellé.

55. perc Labdát szerzett a vendégek 16-osánál Kesztyűs, de végül Tóth fogta azt meg.

63. perc Nagy helyzet, Nagy D. remek passza után Géresi lőhetett középen, Tóth bravúrral védett.

64, perc Géresi csavart fölé 19 méterről.

65. perc Pinte kapott sárga lapot.

67. perc Géresi Krisztiánt buktatták a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Nagy Dominik végezte el, de fölé lőtt.

71. perc Papp megúszta sárgával, miután csúnyán megrúgta Tomát, majd a kispadról felugró Gresó is besárgult. Toma komolyan megsérült, nem tudja folytatni.

79. perc GÓÓÓÓL!!!!! Megszerezte a vezetést a Nyíregyháza! Kovácsréti Márk szöglete után Kesztyűs Barna bombázott a felső sarokba 18 méterről, 1-0.

81. perc Kovácsréti 20 méteres szabadrúgását tolta ki a kapus.

84 ,perc Kesztyűs kapott sárga lapot.

89. perc Remek támadás végén Herjeczki lőtt 15 méterről, Tóth védett.

90. perc 5 perc a hosszabbítás.

91. perc Ádám lövését fogta Fejér.

Vége a meccsnek, nyert a Nyíregyháza!

Tímár Krisztián: – Tudtuk, hogy küzdelmes mérkőzésre van kilátás. Nekünk nagyon fontos meccs volt, mert a fordulóban olyan párosításokat rendeztek, amiken a konkurens csapatok pontokat hullajthattak. A legfontosabb persze az volt, hogy a mi teljesítményünk rendben legyen és nyerjünk. Nem volt könnyű, de a mi akaratunk érvényesült. A hosszú labdákkal időszakosan beszorított minket a Barcika, ám mindkét félidőben voltak nagy helyzeteink, kapusra vezettük a labdát. Korábban megszerezhettük volna a vezetést. Fokozatosan felőröltük az ellenfelünket, a második félidőben már alig jutott át az ellenfél a térfelünkre. A kimaradt tizenegyes után is megmaradt a tartásunk és szép góllal megbontottuk a vendégek stabil védelmét. A mi védelmünk is dicséretet érdemel! Örülök, hogy fontos három pontot szereztünk! Az örömbe üröm is vegyül Toma György sérülése miatt.

Csábi József: – Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, nem csak védekeztünk, helyzeteket alakítottunk ki. A második játékrész már nem úgy alakult, ahogyan terveztük, jobban ránk erőltette az akaratát a hazai csapat. A kihagyott tizenegyes után úgy gondoltam, hogy meglehetett volna a meccs, de ilyen szép sorozat után nem dőlünk a kardunkba.