Fontos meccset nyert meg a Nyíregyháza Spartacus

A Szentlőrincet fogadta a Szpari a bajnokságban. Fontos mérkőzést vívott a Nyíregyháza Spartacus.

Nyíregyháza Spartacus - Szentlőrinc 2-1 (1-1)

Balmazújváros 200 néző

Jv: Antal Péter (Horváth Zoltán, Baghy Csaba)

Nyíregyháza: Hegedüs - Farkas B., Szokol (Pantovic 62.) , Baki, Jánvári, Nagy B., Sigér, Pataki (Csősz 79.), Pekár (Vass P. 62.), Kovácsréti(Gresó 70.), Novák Cs.(Adamcsek 79.)

vezetőedző: Fekete Tivadar

Szentlőrinc: Prokop - Nagy Zs., Keresztes, Kiss-Szemán, Török (Papp 83.), Kesztyűs, Daróczi, Pintér (Novák Zs. 51.), Erdélyi, Grumics(Mervó 65.), László (Múcska 83.)

vezetőedző: Domján Attila

1. perc A Nyíregyháza kezdett.

3. perc Pekár csavart mellé 20 méterről egy szabadrúgást.

7. perc GÓÓÓÓL! Kovácsréti Márk passzolt Pataki Bencéhez, aki 7 méterről az alsó sarokba bombázott, 1-0.

8. perc Egyenlített a Szenlőrinc, Pintér indítása után Farkas ért a labdához mely László elé került, aki eltolta a kapus mellett, és a kapuba lőtt, 1-1.

14. perc Nagy B. beadása után Novák fejelte vissza a labdát, az érkező Pataki a földre került, továbbot intett a játékvezető.

17. perc Pekár lőtt középről Sigér passza után, mellé ment a labda.

18. perc Kovácsréti fejelt középen egy beadás után, fogta a labdát Prokop.

23. perc Novák kapott remek labdát, kilépett középen, de fölé lőtt nagy helyzetben.

29. perc Pintér indulhatott egy eladott labda után, de Hegedüs mentett végül.

32. perc Baki beadása után Novák fejelt, védett a kapus.

Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

47. perc Pataki kapott sárga lapot. Daróczi szabadrúgását Hegedüs fogta.

52. perc Kovácsréti szabadrúgása után Novák Cs.centikkel fejelt mellé.

53. perc Kovácsréti lövését fogta Prokop.

55. perc Sigér kapott sárga lapot lerántásért.

58. perc Szép hazai támadás után Nagy B. lőhetett kapura Kovácsréti passza után, Prokop bravúrral védett.

66. perc Kovácsréti lőtt mellé 16 méterről.

71. perc GÓÓÓÓÓL! Gresó Mátyás szerzett labdát, passza után Novák Csanád lőtt középről a léc alá, 2-1.

85. perc Baki fejelt fölé Vass szabadrúgása után.

87. perc Büntetőt kapott a vendég csapat, Novák Zs. esett el. Daróczi 11-esét Hegedüs Lajos megfogta!

Vége! Győzött a Szpari!!!!

Fekete Tivadar: – Az első perctől kezdve az utolsóig szenvedéllyel játszottunk. Elmondtam a fiúknak a héten, hogy nem fogadok el semmilyen kifogást, ezt a mérkőzést mindenáron meg kell nyernünk! Korán gólt szereztünk, sajnos azonnal gólt is kaptunk, viszont mentálisan előreléptünk az utóbbi időben, ez eredményezte azt, hogy megnyertük ezt a „hatpontos” meccset. A héten sürgősen kapust kellett igazolnunk, örülök, hogy Hegedüs Lajos sokat hozzátett a győzelemhez, és bízom benne, nem csak ezen a meccsen mutatta meg, miért szerződtettük őt. Ennek a győzelemnek mindenképpen lökést kell adnia, persze tudjuk, hogy nem bajnokságot nyertünk, és az elmúlt hetek rossz sorozatát sem feledhetjük el. Két és fél napunk van felkészülni a következő fontos meccsre, szeretnénk Dorogról is győzelemmel távozni, mert pontokat kell szereznünk, hogy elmozduljunk hátulról!

Domján Attila: – Azt kaptuk a hazaiaktól, amire számítottunk. Fizikailag erős csapattal találkoztunk, amely rengeteg labdát ível a támadó harmadba, a lecsorgókat a kapu elé juttatja. Ezeket aránylag jól hatástalanítottuk, viszont a gólokat sajnálom, mert az azokat megelőző szituációkra is készültünk. A végén könnyen megszerezhettük volna az egy pontot, de van ilyen, amikor kimarad a büntető.