Győzelem a ráadásban - a hajrában szerzett góllal nyert a Nyíregyháza

A Siófokot fogadta a Nyíregyháza Spartacus. Fodor Ferenc 100. NB-II-es mérkőzésén léphetett pályára.

Nyíregyháza Spartacus - Siófok 1-0 (0-0)

Városi Stadion 890 néző

Jv: Bogár Gergő( Pápai, Berényi)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Pejovic (Ötvös 83.), Forró - Kártik - Pekár, Csilus T. (Szabó B. 74.), Kesztyűs (Sinanovic 83.), Rezes - Hornyák

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Siófok: Balajcza - Szilágyi, Fehér, Lorentz (Berde 93.), Hidvégi - Bévárdi, Gál, Lénárt (Vólent 51.), Nemes - Petneházi - Elek (Lázár 89.)

vezetőedző: Varga Attila

3. perc Jobb oldali Szpari szabadrúgás után Rezes került helyzetbe, de nem találta el jól a labdát.

10. perc Veszélyes Szpari szöglet után elment középen a labda.

18. perc Mezőnyjáték után Kesztyűs blokkolt egy lövést, majd Elek próbálkozását fogta magabiztosan Jova.

23. perc Ígéretes indítás után Hinora vette át kicsit hosszan a labdát, így oda lett a lehetőség.

26. perc Kapufa! Pekár jobbról érkező szabadrúgása után Rezes lőtt kapásból 17 méterről, a bal oldali lécet találta el.

28. perc Hidvégi akasztotta Hinorát, sárga lap.

29. perc Pekár szlalomozott a védők között, szögletre mentettek a siófokiak. A sarokrúgás után Pejovic fejelt mellé.

30. perc Újabb Szpari lehetőség, Hornyák lőtt mellé a bal oldalról.

36. perc Pekár végezhetett el szabadrúgást 30 méterről, a léc alá tartó labdát Balajcza tolta szögletre. A sarokrúgás után Hornyák fejese ment alig mellé.

42. perc Az első siófoki helyzet, Elek cselei után Bévárdi lőtt, Jova bravúrral védett.

Az első félidő hazai fölényt és kapufát igen, gólt nem hozott.

48. perc Hinora kapott sárgát.

50. perc Nagy Szpari helyzet, egy szép bal oldali akció után Hornyák vetődve fejelt, Balajcza nagyot védett.

52. perc Pekár lőtte be szélről a labdát mely szögletre pattant.

53. perc Futószalagon a hazai helyzetek, Csilus T. lőtt mellé.

54. perc Újabb lövés, Rezes labdája kerülte el a kaput.

56. perc Elek lőtt fölé.

61. perc Kártik tévesztett egy ütemet a becsúszásnál, sárga lapot kapott.

65. perc Vólent is besárgult egy belépő után.

66. perc Pekár lőtt mellé a jobb oldalról egy átívelés után kapásból.

72. perc Hidvégi beadása után Forró mentett nagyot középen.

81. perc Petneházi lőtt egy kipattanó labda után, Jova vetődve fogta a labdát.

85. perc Bévárdi passzolt a kapuba egy beadás után, de lesen állt.

91. perc GÓÓÓÓÓL!!!!!!!! Sinanovic Sinan csapott le a jobb oldalon Lorentz mellett egy labdára, és a kapus mellett a kapuba lőtt, 1-0!

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Lucsánszky Tamás: Az első félidőben csak a gól hiányzott a játékunkból, a végjáték nem úgy sikerült ahogy terveztük, de voltak helyzeteink. A második félidőben kiegyenlített lett a küzdelem, sajnos egy kényszerű csere miatt nem tudtunk úgy belenyúlni a mérkőzésbe ahogy szerettünk volna, de Sinanovic a végén fontos gólt lőtt. Értékes győzelmet arattunk a tavaszi eredmények alapján második Siófok ellen.

Varga Attila : Gyengén futballoztunk, az első félidőben szerencsére megúsztuk kivégzés nélkül, mert a Nyíregyháza nagy fölényben játszott. A szünetben rendbe kellett tenni a fejeket az öltözőben, és stabilak lettünk. Volt labdabirtoklásunk és kontrákat indíthattunk, de a végén egy felelőtlenség hat hét munkáját tette tönkre. Gratulálok a Nyíregyházának, mert csak szerencsével tudtunk volna pontot szerezni amihez közel álltunk, de megérdemelt a hazai siker.

Fotó:Trifonov Éva