Jól zárták az évet a Sportcentrum úszói
Az egri cikluszáró versennyel zárta a 2016-os versenyidényt a Nyíregyházi Sportcentrum úszó szakága.

Az óév utolsó versenye remekül sikerült versenyzőinknek, hiszen 36 egyesületből Nyíregyháza második helyen végzett az összesített pontversenyben. A sérülések és betegségek ellenére is 40 arany-, 26 ezüst- és 31 bronzérmet sikerült gyűjteni. A nyíregyházi csapatból kiemelkedett egyéni teljesítményével Szurovcsák Ivett, aki 100 méter mellúszásban beállította egyéni csúcsát és megnyerte a többi úszószámot is. Cserfalvi Olaf 100 méter pillangón 2 századdal maradt el az országos rekordtól, hét számban elindult és mindet meg is nyerte. A kisebbek mezőnyében Sztruhár Jázmin kilenc versenyszámban nevezett és kilencszer állhatott a dobogó legfelső fokára. Barna Bianka Dorottya és Barkóczi Roland is sokadjára bizonyította tehetségét.
A 2017-es szezon már január 7-én indul méghozzá a „Jövő Bajnokai felmérővel”, melynek helyszíne Debrecen. A programban ettől az esztendőtől 14 versenyző vesz részt a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben, ami azt jelenti, hogy a 30 versenyző közel felét a nyíregyházi sportolók adják (Nyíregyháza 14 fő, Debrecen 9 fő, Nyírbátor 5 fő, Szolnok 1 fő, Berettyóújfalu 1 fő).