Négy között a röplabdások - idegenben is legyőzte a Vasast a Fatum Nyíregyháza

Budapesten folytatódott a női röplabda Extraliga párharca a Fatum Nyíregyháza és a Vasas között. A mieink az első találkozót 3-0-ra megnyerték, így előnnyel várhatták a találkozót. Az első szett nyíregyházi szempontból jól alakult, lényegesen pontosabban támadott a Fatum és nyerte is a játékrészt. A második játszmában viszont feltámadt a Vasas, stabilizálta játékát és izgalmas hajrá után egyenlített. A harmadik felvonásban a hazaiak kezdtek jobban, vezettek is a játszma elején, de egy 5-0-s rohammal fordított a Nyíregyháza, és ez el is döntötte a szett sorsát. Bár a végén felzárkóztak az angyalföldiek, 23-21 után ismét a mieink szereztek pontokat így nyerte is a játékrészt Hollósy László együttese. A negyedik játszma elején egyik csapat sem tudott komoly előnyt kiépíteni. 8-6-os hazai vezetésnél viszont hat pontot szerzett zsinórban a Fatum, így 8-12-nél második idejét is kikérte Jókay Zoltán, a Vasas trénere. Állandósult a 3-4 pontos nyíregyházi előny, majd 14-20-nál úgy tűnt, eldőlt a meccs és a párharc. A Vasas azonban szívósan küzdött, három pontra feljött, de 18-21-nél mielőtt nagyobb lett volna a baj, jött két megnyugtató nyíregyházi támadás. 23-24-nél meccslabdája volt a csapatnak, melyet sikerült értékesíteni, így egy izgalmas meccsen legyőzte a Vasast a Fatum Nyíregyháza, és a négy közé jutott, ahol az Újpest lesz az ellenfél.

Vasas – Fatum Nyíregyháza 1-3 ( -21, 23, -21, -23)