Növekedésnek indultak az albérletárak – Segíthet a lakhatási támogatás

Jan 17, 2025

Budapesten alig találni albérletet havi 200 ezer forint alatt, de Nyíregyházán is kilőttek az albérletárak – erről számolt be a Világgazdaság a különböző ingatlanportálok tanulmányozása után. A szabolcsi megyeszékely Debrecen és Győr után dobogós lett az albérletárak tekintetében.

Minimális csökkenés után ismét felfelé indultak az albérletárak – derül ki az ingatlan.com szerdai közleményéből, mely szerint novemberhez képest országosan 1,3, Budapesten 1 százalékos drágulás volt tapasztalható.

Az árak emelkedése éves szinten ennél nagyobb volt, országosan 9,3, a fővárosban 9,6 százalékkal nőttek az albérleti árak. Az ingatlanos portál vezető gazdasági elemzője, Balogh László elmondta, hogy a tavalyi év végén elindult drágulás az idei év elején is folytatódhat, de csak mérsékelt ütemben, mivel a bérleti díjak már eleve magas szintről kezdik az évet. Ugyanakkor a bérleti díjak leginkább a fizetések változásával mozognak együtt, az év eleje pedig fizetésemelési hullámmal indul a munkaerőpiacon részletezi a VG.hu.

Debrecenben a legdrágábbak az árak Budapest után

A legdrágább vármegyeszékhelynek Debrecen bizonyult 230 ezer forintos átlagárral, amit Győr követ 200 ezer forinttal, majd a harmadik helyen Nyíregyháza áll, 180 ezer forintos átlagárral. Ezután Székesfehérvár, Veszprém és Szombathely következik, mely városokban 170 ezer forint az átlagos albérleti díj. A nagyobb egyetemvárosok közé sorolt Szegedre és Pécsre 160-160 ezer forint jellemző, Miskolcon pedig 120 ezer forintnál tart az átlagos lakbér.

Segíthet a lakhatási tamogatás

A kiadó lakások drágulása miatt sok munkavállaló és munkáltató vizsgálhatja meg a lakhatási támogatások bevezetésének a lehetőségét. A szakember szerint ez egyébként is logikus lépés, hiszen  a havi maximális 150 ezer forintos támogatás adminisztrációja a munkaadói oldalról szuperegyszerű, ráadásul az albérleti díjról még számlára sincs szükség, elegendő a bérleti szerződés.

A munkaadó a megtoldással közel 25 százalékot spórol, ugyanis a munkabérhez képest ennyivel kedvezőbb a lakhatási támogatás adó- és járulékterhe – teszi hozzá a VG.

Előző hír
Lakástüzek – Elkerülhető a tragédia, ha betartjuk a katasztrófavédelem tanácsait
Következő hír
Védőoltások – A gyerekek tűszúrás nélkül is megkaphatják az influenza elleni vakcinát

Kapcsolódó híreink