Országos siker – A művészetis diákok kürtversenyen bizonyítottak

Dec 3, 2024

A kürtösök legjelentősebb, országos megmérettetésén kimagasló eredményeket értek a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium rézfúvósai. A XV. Országos Szakközépiskolai Kürtversenynek a budapesti Weiner Leó Zeneművészeti Szakgimnázium adott otthont november 28-30 között.  

Háromévente rendezik meg a kürtösök országos seregszemléjét, az Országos Középiskolai Kürtversenyt. A 15. megmérettetést idén Budapest szervezte. A középfokú köznevelési intézményekben, kürtön tanuló növendékeknek azért is olyan fontos ez a verseny, mert csak minden harmadik évben van lehetőségük tudásukat más kürtösökkel összemérni.  Nyíregyházát november 28. és 30. között a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium növendékei képviselték. A fiúk rangos elismerésekkel tértek haza:

Antal Máté korcsoportjában különdíjat kapott. Kovács Áron második lett. Zsupos Gábor kürtművész, tanárt pedig felkészítői tanári különdíjjal jutalmazták, kiemelkedő munkája elismeréseként. Boda Balázs korrepetitor korrepetitori különdíjjal érkezett vissza Nyíregyházára.

A Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium ismét büszke lehet tanulóira és felkészítő pedagógusaira. A szakmai zsűri értékelésében kiemelte, a növendékek sikerüket köszönhetik Zsupos Gábor kürtművész-tanárnak, aki megalapozta a versenyen bemutatott színvonalas produkcióka.

Zsupos Gábor 1987-től foglalkozik a kürttel, amikor is a balmazújvárosi zeneiskolában Bekker Gyula megismertette őt a rézfúvós hangszerrel. A különböző versenyek és megmérettetések után egyenes út vezette Zsupos Gábort a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Középiskolába, majd a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémiára, ahol Friedrich Ádám kürt professzor tanszakán fejlesztette tudását. Itt szerezte meg kürtművészi diplomáját 2000-ben. Játszott Németországban, a Justus Franz Nemzetközi Ifjúsági Szimfonikus Zenekarban, a Budapesti Maatáv Szimfonikus Zenekarban és a Borusan Istanbul Philharmonic Orchestraban, majd 2005-től a Debreceni Filharmonikusok szólamvezető elsőkürtöse lett.

Tehetségét megmutatta a Magyar Rádió és Televízió Szimfonikus Zenekarában, a Budapesti Fesztivál Zenekarban, és a Magyar Állami Operaházban is. Munkáját 2007-ben az Év Ifjú Zeneművésze Díjjal, 2014-ben pedig az Év Zenekari Művésze Díjjal jutalmazta a szakma.

A tájékoztatást Csurák Ildikó Júlia igazgatótól kaptuk.

Előző hír
Mennyből a dallam - Kántorok készülnek közös kocertre Nyíregyházán
Következő hír
Robotika verseny - A jövő már a felső tagozatban is elkezdődött

Kapcsolódó híreink