Országosan elismert művészek tartanak gitárkurzusokat Nyíregyházán
Staub Tamás és Tátrai Farkas gitárművészek tartanak kurzusokat a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Zeneművészeti Tagozata által megszervezett Gitár Szakmai Napokon. Az országosan is ismert és elismert művészektől az iskola növendékei tanulhatnak, a városlakók pedig gyönyörködhetnek a művészek ingyenes előadásaiban.
Január 28-án és 29-én rendezik meg a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnáziumban a Gitár Szakmai Napokat, ahol többek között Staub Tamás gitárművész, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum tanára, valamint Tátrai Farkas gitárművész, a Budapesti Weiner Leó Katolikus Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Zeneművészeti Szakgimnázium tanára foglalkozik majd a helyi gitár tanszak tehetséges fiataljaival. Január 28-án a művészek 17 órai kezdettel duókoncertet adnak a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Hangversenytermében, amin előzetes regisztrációt követően bárki ingyenesen részt vehet.
A művész tanárok január 29-én, szerdán 9 és 13 óra között nyilvános kurzust tartanak a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium gitár tanszakos növendékeinek, amelyen külsős jelentkezők is aktívan tevékenykedhetnek.
Aki nem szeretne lemaradni a nem mindennapi élményt nyújtó előadásról és a kurzusokról, az részvételi szándékát január 25-ig jelezze a muveszeti.zene@gmail.com címen, hiszen a termem befogadóképessége előre meghatározott.
Czakó Erika, a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Zeneművészeti Tanszakának tagozatvezetője, a Gitár Szakmai Napok megálmodója és koordinátora fontosnak tartja, hogy növendékei országosan is ismert és elismert művész-tanároktól is kapjanak képzéseket, ezért szervez rendszeresen olyan eseményeket, amelyek a gitáros diákok karrierjét pozitív irányba terelik. Erőfeszítéseit mindig siker koronázza, hiszen két hónappal ezelőtt, 2024 novemberében három tanítványa: Román Dalma, Schmidt Lotti Ilona és Barkóczi Laura a klasszikus gitározás egyik legnagyobb álmát váltotta valóra. Az Eötvös Zenei Alapítvány pályázatán elnyerték a világhírű Kohno/Sakurai japán mesterhangszerek egyéves használatának jogát. Ez lehetőséget teremt a növendékek amúgy is magasszintű zenei tudásának tökéletesítésére.
Czakó Erika pedig, öt művésztanár kollégájával együtt a Kulturális és Innovációs Minisztérium „Köbüki” elnevezésű Tehetséggondozó Tanári Ösztöndíjában részesült. Az elismerést azoknak a pedagógusoknak ítélték meg, akik kiemelkedő eredményeket értek el a tehetséggondozás területén és növendékeiket országos, valamint nemzetközi megmérettetésekre készítették fel.
A hírt Csurák Ildikó Júlia igazgatótól kaptuk.