(Fotó: Szarka Lajos)

Régi és új képzések a Nyíregyházi Egyetemen – Megkezdődött a felvételi kampány

Jan 14, 2021

A Nyíregyházi Egyetem felvételi tájékoztatóján bemutatták a 2021-22-es tanév képzési kínálatát, a duális és kooperatív tanulás lehetőségeit, a rektor szólt az iskola nyilvánvaló előnyeiről, de csábító ajánlatot tett a hallgatói önkormányzat elnöke is.

 

Január 20-tól négy egymást követő szerdán, délelőtt 10 órától tart online nyílt napot a Nyíregyházi Egyetem a YouTube-csatornán. A felsőoktatási intézmény széles körben hirdeti meg a képzési lehetőségeket agrár- és természettudományi, gazdasági és sporttudományi területen. Műszaki és informatikai, bölcsész, művészeti és pedagógus szakemberek is végezhetnek az iskolában.

„Egy egyedülálló infrastruktúrában tanulhatnak a diákok, itt mindenki kap szállodai szintű kollégiumot, és nagyon gyakorlatorientáltak a képzéseink. Az itt tanuló hallgatók 3 hónaptól egy évig külföldön tanulhatnak, ahol egy másik nép kultúráját ismerhetik meg, illetve a nyelvtudásukat is gyarapíthatják. A mottónk az, hogy nálunk a hallgató nem egy Neptun kód, itt kialakul a mester-tanítvány viszony, és mi arra törekszünk, hogy végezzen a hallgató, és úgy távozzon a Nyíregyházi Egyetemről, hogy az élete legszebb szakaszának tulajdonítsa majd később is” – nyilatkozta Vassné dr. habil. Figula Erika, a Nyíregyházi Egyetem rektora.

Felsőoktatási szakképzést, alap- és mesterképzést, osztatlan tanképzési szakokat ajánl a középiskolások figyelmébe az oktatási rektorhelyettes, köztük most induló vagy újrainduló képzéseket. Az osztatlan tanárképzésben nappali tagozaton 53, levelezőn 13 szakpárt hirdetnek meg.  

„Az alapképzési szakjaink közül szeretném kiemelni a most nemrég akkreditált mérnök-informatikus alapképzési szakot. Bízunk abban, hogy minél többen jelentkeznek erre, és mint ahogy tavaly, idén is újrahirdettünk régi-új szakokat, amelyek fel voltak függesztve. Kiemelném a kommunikáció- és médiatudományt, illetve a környezettan, a kémia alapszakot és a környezetkultúrát, ami ugye a rajz tanszékhez tartozik” – tájékoztatott dr. habil. Minya Károly oktatási dékánhelyettes.

Mérnöki szakokon, programtervező informatikusoknak, illetve gazdálkodás és menedzsment szakon van lehetőség a duális képzésre, de a kooperatív oktatás is gyakorlati, és persze ezen túl anyagi hasznot is jelent a diákoknak.

„Duális képzéseinket 2015 óta folyamatosan fejlesztjük és bővítjük, így már hét szakon érhető el. Ennek a lényege, hogy a beiratkozáskor a hallgató már megkezdi a céges gyakorlatát, és végig a képzés során – ez hat vagy hét félévet jelent – folyamatosan céges gyakorlaton vesz részt. A kooperatív képzés viszonylag új dolog itt, a Nyíregyházi Egyetemen, 2020-ban fektettük le ennek az alapjait és a lényege, hogy négy félév teljesítése és legalább 100 kredit megszerzése után jelentkezhet a hallgató céges gyakorlatra, mely 70 napos időtartamú” – szólt a lehetőségről dr. Kovács Zoltán általános rektorhelyettes.

A Nyíregyházi Egyetem vezetői után a Hallgatói Önkormányzati Testület elnöke is üzent a felvételizőknek. A gólyatábor, gólyanap és gólyabál, a farsang, az egyetemi napok, és egyéb szórakozási lehetőségek, közösségi programok valóban emlékezetessé tehetik az egyetemi éveket.

Előző hír
Várják az utcabizalmikat az ötmilliárdos útfejlesztéshez
Következő hír
Bencs SzalON a Nyíregyházi Televízió műsorán is – Újabb színházi sorozat indul!

Kapcsolódó híreink