Stabil a költségvetés – A veszélyhelyzet idején is kiválóan helytállt Nyíregyháza
Fotó: Trifonov Éva

hirdetés

Kiválóan helytállt Nyíregyháza a veszélyhelyzet idején, a nyíregyházi operatív munkacsoport sokat dolgozott a lakosság védelme érdekében. A város polgármestere 117 esetben hozott döntést, miközben zavartalanul működött tovább például a gyermekétkeztetés, az idősek segítése, valamint országos szinten egyedülálló módon fogászati ügyelet is volt Nyíregyházán. A gazdasági következmények ellenére is stabil a költségvetés, a beruházások folyamatosak a megyeszékhelyen.

Hosszú hetek után szerdán először újra a megszokott módon szervezhettek sajtótájékoztatót a városházán. Nyíregyháza polgármestere a veszélyhelyzet végén értékelte a város helyzetét. Dr. Kovács Ferenc kiemelte, annak ellenére, hogy korábban nem találkozott még senki hasonló helyzettel, a helyiek, az önkormányzat, különböző intézmények és cégek kiválóan helytálltak. Olyan intézkedéseket kellett hozni, hogy a nehézségek a legkisebb mértékben érintsék az embereket és a legkönnyebben legyen túl mindenki ezen a helyzeten, hangzott el a sajtótájékoztatón.

Helyi munkacsoport működik

Ez nem volt könnyű feladat, nagyon komoly háttérmunka és összefogás jellemezte az elmúlt heteket. Ez az együttműködés nemcsak az önkormányzati rendszerben jelent meg, hanem összefogtak a civil szervezetek, a helyi vállalkozások, intézmények és valamennyi Nyíregyházán élő ember is. Nyíregyháza polgármesterére is nagyobb feladat hárult, 117 esetben hozott döntést, a városi munkacsoporttal sokszor hétvégén is dolgoztak a lakosság védelméért.

„A polgármester úr által létrehozott operatív munkacsoport feladata a járványügyi intézkedésekkel kapcsolatos feladatoknak a koordinálása, előkészítése, döntés-előkészítése volt és a végrehajtás megszervezése. A munkacsoport abban a formájában természetesen most nem működik, mint ahogyan a veszélyhelyzet idején, de mi továbbra is figyeljük a járványügyi helyzetet, figyeljük az adatokat, annak érdekében, hogy időben az önkormányzat által biztosított lehetőségek, jogszabályok mentén meg tudjuk hozni azokat az intézkedéseket, amelyek szükségesek a nyíregyházi lakosság védelmében”– mondta dr. Kása Brigitta aljegyző, a nyíregyházi operatív munkacsoport vezetője.

Nem állt meg az élet

A helyi összefogásnak, a felkészültségnek és a megelőzésnek is köszönhető, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében nem történt haláleset a koronavírus-járvánnyal összefüggésben. Időben és fegyelmezetten, valamint jól szervezetten történtek a korlátozások, így például az idősek otthonában sem történt semmilyen probléma Nyíregyházán. A veszélyhelyzet ideje alatt a megszokott módon tudták biztosítani a gyermekétkeztetést, segítették az időseket, sőt, még a nyári táborokat is megszervezték, az országban egyedülálló módon Nyíregyházán fogorvosi ügyelet is működött.

Stabil költségvetés

A koronavírus-járványnak komoly gazdasági következményei is vannak, ennek ellenére a költségvetés stabil és a beruházások is folyamatosak, hangzott el a sajtótájékoztatón.

„Nincs veszélyhelyzet ezen a területen és a fejlesztések is maradéktalanul folynak. Három körforgalom épül ezekben a napokban, a csapadékvíz-rendszerünket bővítjük, a Nyulastói csatorna megépítésével, felújításával, Kállay-kúria, Szindbád, a Bessenyei és Benczúr téren megkezdődtek a befejező munkák a parkok, utak, járdák felújításával és Oroson az utolsó óvoda felújítása is megindult már hetekkel ezelőtt és a szeptemberi nyitásig elkészül. Sok minden történik, ami nagyon fontos a jövő szempontjából, városfejlesztési programunk nem állt le és megy a tervezés is, hiszen várhatóan év végéig az EU-val a szükséges megállapodások megtörténnek és indulhat majd remélem jövő év elején az új hétéves EU pályázati forrás, illetve a kormánnyal való együttműködés is, tehát sok-sok projektünk van még, ami tervezés-előkészület alatt van, szeretnénk folytatni azt, amit az elmúlt években sikeresen tudtunk megvalósítani” – közölte dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere.

Köszönet

A sajtótájékoztatón dr. Kovács Ferenc megköszönte többek között az egészségügyben, szociális szférában, élelmiszerellátásban, közösségi közlekedésben dolgozók munkáját, a helyi vállalkozók és intézmények társadalmi szerepvállalását, akik több mint 20 ezer maszkot varrtak és anyagilag is segítették a veszélyhelyzet idején.

Kapcsolódó galéria

Városházi sajtótájékoztató - a pandémiás időszak összegzése