Szoros meccs a főpróbán - a jövő héten már bajnokit játszanak a röplabdások

A felkészülés során harmadszor találkozott a Fatum Nyíregyháza a román CSM Lugoj csapatával. A korábbi két meccset a lugosiak nyerték, ezúttal pedig Békéscsabán mérkőzött meg egymással a két gárda. Az első szett végig szoros volt, és 21-19-re még a mieink vezettek a hajrában, de végül fordított a CSM. A második felvonás is izgalmas volt, féltávnál 14-16 volt az állás, és végül ismét a román gárda örülhetett a végén. A harmadik szettben viszont a ponterős Natasha Calkins vezérletével végig a mieink álltak jobban, és sikerült megnyerni a játszmát. A negyedikben sajnos ezt nem tudtuk megismételni, így a Lugos 3-1-re győzött. Egy hét múlva ismét Békéscsabára utazunk, de akkor már bajnokit vívunk a BRSE ellen.

Fatum Nyíregyháza – CSM Lugoj 1-3 (-23, -21, 23, -20)

Nyíregyháza: Calkins 24, Kump 6, Skoric 8, Lászlop 6, Zaborowska 5, Antivero 14

Csere: Tóth F. (liberó), Földi B., Farkas G., Pintér 1, Pampuch 1

Vezetőedző: Adrian Chylinski