Több mint egymillió diák számára kezdődött el a tanév

hirdetés

181 napot kell iskolába járni összesen, pontosabban már csak 180-at. A jó hír – az elmúlt másfél év megpróbáltatásai után –, hogy mindenhol tantermi oktatással kezdtek. Néhány igazgató elrendelte, hogy maszkot kell hordaniuk a gyerekeknek, de komolyabb korlátozások nincsenek. Mindenki abban reménykedik, hogy a negyedik hullám csúcsán sem lesznek – hangzott el az M1 Híradójában.

Országszerte egymillió-háromszázezer diák indult szerdán reggel iskolába. A nagyvárosokban, így Kecskeméten is polgárőrök, városrendészek és rendőrök segítették a diákok biztonságos közlekedését. Nem csak a tanév első napján, egész hónapban vigyáznak a gyerekekre.

A kecskeméti Széchenyi István Technikumban idén már lehetett tanévnyitót tartani, az iskola pedig maszk és kötelező távolságtartás nélkül kezdődhetett el. A higiéniai szabályokra azonban fokozottan figyelnek. Az intézmény forgalmasabb pontjain és minden tanteremben kézfertőtlenítőket helyeztek el. A diákok azt mondják, már hozzászoktak ehhez, és örülnek, hogy végre iskolában lehetnek.

Kaposvár valamennyi elsős diákja tolltartót kapott ajándékba. Az önkormányzat ezzel biztatja őket a kitartó tanulásra. A kicsik nagyon örülnek, hogy elkezdhetik az iskolát.

Több mint hatszáz gyerek kezdi el a tanévet a zalaegerszegi Dózsa György általános iskolában. A szülők remélik, hogy idén már nem lesz digitális oktatás. Ha pedig mégis, akkor felkészülten fogadják majd a korlátozásokat.

Az Óbudai Gimnáziumban is megkezdődött a tanév. Az osztályfőnöki órán az órarendet és a következő időszak tudnivalóit beszélték át a pedagógusok a diákokkal. Az intézményben 50 tanuló jelezte, hogy helyben szeretné megkapni a védőoltást. Az injekciók beadását már a hét elején elkezdték, csütörtökön és pénteken pedig folytatják.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a higiéniai és alapvető egészségvédelmi szabályok fokozott betartását kéri az iskoláktól, a szülőktől pedig azt, hogy figyeljenek oda gyermekükre, és ha a koronavírus tüneteit tapasztalják, ne engedjék őket iskolába.

Borsod megyében, Taktaharkányban tartották a nemzeti tanévnyitót az Apáczai Csere János Általános Iskolában.

Ezt az iskolát tavaly csaknem félmilliárd forintból kívül-belül felújították. A kormány összegzése szerint az országban 900 helyen vannak vagy voltak iskolai fejlesztések. Kásler Miklós miniszter arra is kitért az évnyitó ünnepségen, hogy a magyar iskolarendszer jelesre vizsgázott a járvány alatt.

Az iskola igazgatója, Vizkeletiné Juhász Judit azt mondta: a világjárvány mindenkit kihívások elé állított, így még inkább szükség volt a közösségek összetartó erejére. A taktaharkányi iskolában az elmúlt években sikerült olyan átfogó fejlesztést végrehajtani, amelyre eddig nem volt példa.

Kásler Miklós a nemzeti tanévnyitón köszöntötte az ország valamennyi diákját, a szülőket és a pedagógusokat is. Az mondta: az iskola az az intézmény, amely a tanárok segítségével felmutatja az európai keresztény és magyar értékeket. Az emberi erőforrások minisztere ezek megismerésére biztatta a diákokat.

„Bővítsétek és rendezzétek gyarapodó tudásotokat, hogy megragadhassátok a 21. században adódó lehetőséget és uralni tudjátok a kihívásokat. Ismerjétek meg a múltat, ezáltal megérthetitek a jelent, és így tudjátok majd megtervezni az emberi jövőt” – fogalmazott Kásler Miklós.

A tárcavezető kiemelte: a szülőkre hárul az a felelősségteljes feladat, hogy megválasszák gyermekeik nevelésének módját.

Ezt a jogot a kormány minden körülmények között biztosítja és megvédi. Az oktatás, nevelés sikere pedig elsősorban a pedagógusok elhivatott munkáján múlik.

 

Forrás: hirado.hu