TOP 100 gazdasági díjátadó – A MARSO ügyvezetője kapta a rangos elismerést
Becser Zoltán, a MARSO Kft. ügyvezető igazgatója vehette át az idei TOP 100 Gazdasági Díjat. Az ünnepélyes átadót a NAV, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Kelet-Magyarország napilap közösen szervezte meg november 4-én. Az eseménynek a Korona Hotel adott helyet és a nyíregyházi és a megyei gazdasági élet színe-java tiszteletét tette.
A rendezvényen bemutatták a régió gazdasági helyzetét és a legnagyobb vállalkozások eredményeit, valamint a kormány új gazdasági akciótervét, amely többek között a kis- és középvállalkozások támogatását célozza. Az idei TOP 100 kiadványban a vármegye 2023-as gazdasági helyzetét, foglalkoztatottsági mutatóit és eredményeit ismertették.
Erős vállalkozások hajtják a gazdaság motorját
Pekó László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az eseményen elmondta, a vállalkozások támogatása nagyon fontos szegmense a gazdasági fejlődésnek.
– Minél több erős vállalkozása van egy országnak, annál erősebb. A vállalkozások fizetik a társadalmi és önkormányzati adókat, embereket foglalkoztatnak, munkabért adnak, járulékot fizetnek. Ha erős egy adott vállalkozás, akkor van bevétel, több az áfa, a költési lehetőség, ez pedig segítség az egész országnak
– mondta Pekó László, aki hangsúlyozta, a vállalkozások támogatása különösen fontos a nehéz időkben, mint a COVID, a háború és az infláció. Hozzátette, vármegyénkben ebben a helyzetben is rengeteg vállalkozás volt képes talpon maradni.
Vállalkozói eredmények a válság ellenére
Dr. Kazsuk Attila, a NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának igazgatója kifejtette, a kibontakozó energiaválság, magas infláció mellett az ukrán–orosz háború is jelentősen érzékeltette a hatását.
– Ez különösen a keleti országrészen volt érezhető, azonban az adóbevételeken és a vállalkozók eredményein is kimutatható egy előrelépés a 2023-as év tekintetében. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal minden évben lehetőséget ad arra, hogy a vállalkozásokat elismerje, a 30 éves Kereskedelmi és Iparkamara segítségével pedig bemutatja az elmúlt idők hatásait
– mondta.
Jó ütemben a gazdaságfejlesztés
Nyíregyháza vállalkozásairól és gazdasági helyzetéről is szó esett az eseményen. Dr. Podlovics Roland alpolgármester a gazdaságfejlesztési tervek előrehaladásáról beszélt. Elmondta: a felújítások, csomópontok építése élhetőbbé tette a várost, valamint a különböző munkahelyteremtési tervek is fokozatosan megvalósulnak.
1400 milliárdos akcióterv
Bánki Erik, az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának elnöke kiemelte, a kormány akcióterve segíti a kis- és középvállalkozásokat is.
– A Demján Sándor Program 1400 milliárd forintnyi összeget tartalmaz olyan 2025-ben induló programokra, amely egyrészt tőkejuttatást ad a vállalkozások számára, másrészt kedvezményes 3,5 százalékos hitellehetőséget biztosít. Illetve azoknak a vállalkozásoknak, amelyek exportképes termékeket képesek gyártani, egy exportpiacra való belépést ösztönző támogatást jelent – emelte ki. A bizottság elnöke arra buzdítja a nyíregyházi vállalkozásokat, hogy használják ki a 2025-ös támogatásokat, mivel azok segíthetnek növelni az alkalmazotti létszámot, az árbevételt és a profitot is.